Créer un site internet

قیمت دوخت انواع مدل لحاف کرسی سنتی

لحاف کرسی

خواص درمانی کرسی چیست؟

چگونه یک میز می­تواند خاصیت درمانی داشته باشد و یا به عنوان وسیله­ی گرمایشی کار بکند؟ خوب، جادو زیر میز است، منبع گرما زیر میز است. در فصل سرما به دلیل هوای سرد، درد­های کمر و زانو بیشتر می­شود، کرسی برای درمان این درد­های مفصلی بسیار مناسب است. گرمای کرسی رطوبت را نمی­گیرد و با ایجاد هوای لطیف و گرم باعث گردش خون بهتر می­شود و برای زانو درد بهترین گزینه در زمستان است. در اثر سرمای زمستان، بدن خود را منقبض می­کند تا گرمای خود را حفظ کند، عضلات، رگ­ها و حتی منافظ پوست بسته می­شوند، گردش خون کمتر می­شود و تنها برای اعضای حیاتی بدن حفظ می­شود. خوابیدن زیر کرسی باعث افزایش گردش خون می­شود و خون به نوک انگشتان دست و پا که در زمستان به دلیل سردی هوا سرد و بی­حس میشوند، نیز می­رسد. این حالت انگشتان را سندروم رینود می­نامند و دلیل به وجود آمدنش همانطور که پیشتر ذکر شده انقباض رگ­های کوچک خونی است، این سندروم باعث درد ناخوشایندی می­شود، ماندن در هوای گرم از این حالت جلوگیری می­کند.

تأثیر گرمای کرسی بر پاها

گرمای کرسی برای پاها، تاثیری به مانند ماساژ دادن پا دارد، می­دانیم که ماساژ پا برای بدن چه فوایدی دارد: از رفع خستگی گرفته تا درمان سردرد، حتی برای افراد دیابتی بسیار مناسب است، چرا که به مرور زمان روی پاهای افراد دیابتی، زخم­ها و کبودی­هایی نمایان می­شود و دلیل آن گردش خون نامنظم است، ماساژ و یا قرار دادن پاها در زیر کرسی بهترین گزینه برای مبتلایان به دیابت نوع دوم است. تاثیر به جریان انداختن خون در پاها بر سلامتی عمومی، بخصوص به هنگام خوابیدن، موضوعی است که همیشه در طب سنتی و همینطور در علم روز، بدان پرداخته شده است و عنوانی که به این عضو حیاتی داده اند، "قلب دوم بدن" است. تمام وزن انسان را پاهایش تحمل می­کند، انسان در طول روز برای اکثر فعالیت­هایش، مدام از پاهایش کار می­کشد، عضله­ها و استخوان­های پا همیشه در فشار هستند و تنها موقع خواب استراحت دارند. اگر بیایم قبل خواب آنها را به مدت ده دقیقه ماساژ بدهیم و به هنگام خواب ، برویم زیر کرسی و پاها را بسپاریم به گرمای آن، معجزه رخ می­دهد. این کار گردش خون در بدن را دو چندان می­کند و خستگی را از بدن رفع می­کند و باعث سرحالی در روز و کارکرد چند برابر بدن می­شود.

 

فواید دیگر گرمای کرسی

گرمای کرسی باعث آرامش خاطر می­شود و قرار گرفتن در زیر آن موجب می­شود تمام تنش­ها و اضطراب­هایی که در طول روز کشیده­ایم را فراموش کنیم ، افسردگی ناشی از سرما و فصل زمستان را از بین می­برد و روحیه وترشح هورمون شادی را در بدن افزایش می­دهد، گرمای این وسیله سنتی مخصوصا برای زنانی که دوره­های ماهیانه­ی دردناکی دارند بسیار مؤثر است زیرا گرما باعث تنظیم هورمون­های بدن میشود. همینطور استفاده از آن برای افراد پیری که سابقه­ی بیماری قلبی دارند، بیش از افراد دیگر توصیه می­شود زیرا که سرما ریسک حمله­ی قلبی را افزایش می­دهد، وقتی هوا سرد است بدن برای گرم نگه داشتن خود، احتیاج دارد خون بیشتری به اندام­ها پمپاژ کند برای همین فشار خون را بالا می­برد. استفاده از کرسیLinks to an external site. راه حل خیلی مناسبی می­باشد چرا که گرمای کرسی باعث بازتر شدن رگ­های خونی بدن می­شود، گردش خون به راحتی انجام می­شود و دریچه­های قلب راحتتر باز و بسته می­شوند. و همچنین با خونرسانی بهتر به سلول­ها، مواد زائد سلول­ها به راحتی خارج می­شوند، خونرسانی به مغز بیشتر می­شود، با گرم شدن سلول­های مغز، کارایی آنها بیشتر شده و فعال می­شوند و حافظه­ی ما تقویت می­شود. 

 

عواملی که باعث سکته مغزی می­شود

سکته­ی مغزی معمولا اول صبح شایع است، عواملش را به طور خلاصه بررسی می­کنیم. اگر شخصی که دارای چربی خون بالاست برای شام غذای پرچربی بخورد حدودا بعد از 8 ساعت یعنی نزدیک صبح شیرابه غذا به روده­ها می­رود و در آنجاست که چربی زیاد، وارد خون می­شود. بدین ترتیب غلظت خون افزایش می­یابد. به علاوه صبح زود سردترین زمان شبانه روز است و بدن که در خواب است دارای ضربان قلب و فشار خون پایین است. پاها شب بخاطر دور بودن از مرکز بدن و بیرون ماندن­ از پتو سریع دچار سردی می­شوند. و به هنگام درازکش بودن در خواب با قلب در یک امتداد از سطح افقی قرار گرفته­اند. حال بیایید تصور کنیم در چنین وضعیتی، چربی و غلظت خون بیش از حد مجاز باشد. چه اتفاقی می­افتد؟ چنین فردی صبح که بیدار میشود و شروع به کار­های روزمره­ی خود می­کند، کمی که میگذرد ضربان و فشار خونش بالا می­رود، بدنش گرم می­شود، لخته­های خونی از پاها کنده شده و وارد جریان خون می­شود. اگر شخص مذکور حرکت کند یا سرش را خم کند، لخته وارد مغزش میشود و خدای نکرده رگی را مسدود می­کند و به دنبالش دچار سکته­ی مغزی می­شود. زنده بودن یا نبودن آن بستگی به آسیبی دارد، که به رگ وارد شده است. بیشتر اوقات زنده ماندن برابر است با از کار افتادن بخشی از بدن. بله؛ لخته اگر وارد مغز و یا قلب شود موجب سکته می­شود. اگر این لخته، به کبد ورود پیدا کند، کبد می­تواند خود را بازیابی کند. اگر به کلیه ­ها برود، کلیه از کار می­افتد اما از آنجایی که کلیه دیگر کار می­کند، شما دیر متوجه این موضوع می­شوید.

 

راه ­حل و پیشگیری آن چیست؟

چربی غذای خود را کنترل کنید، بعد از چهل سالگی، خوردن غذای چرب برای شام، خطر سکته و بدنبال آن دور از جان، خطر مرگ در پی دارد.

خوردن یک قاشق غذاخوری سرکه و یا آبلیمو­ی طبیعی بعد از غذای چرب توصیه می­شود.

از آنجا که غذای چرب، آب بدن را جذب می­کند، بهتر است تا هنگام خواب چند لیوان آب بنوشید تا نصف شب برای دستشویی رفتن از خواب بیدار شوید، تا خون در بدنتان به جریان بیافتد.

وقتی که آب و هوا رو به سردی رفت پاها­ی خود را گرم نگه دارید، با استفاده از پوشیدن جوراب زخیم و ..، استفاده از کرسی خیلی مناسب خواهد بود، زیرا پاها کاملا در زیر لحاف کرسی و نزدیک منبع گرما قرار می­گیرد و کاملا گرم می­شود. به هنگام خواب از این وسیله­ی گرمایشی استفاده کنید تا پاهایتان سرد نشده و لخته ایجاد نشود. یکی از دلایلی که در قدیم سکته شایع نبود و مردم طول عمر زیادی داشتند، استفاده از کرسی در فصل سرما، بود.

Add a comment