بهترین فیلم‌های ورزشی سال ۲۰۲۱

فیلمهای ورزشی نادرند و نادیده گرفته میشوند، اما در سال ۲۰۲۱ چند فیلم خوش‌ساخت و الهام بخش در این ژانر به بازار سینما آمدند که در ادامه معرفی شده‌اند. این فیلم‌ها اگرچه ممکن است فروش زیادی در گیشه نداشته باشند، اما هواداران خاص خودشان را دارند و دیدن بهترین آن‌ها در موج هیولاوار فیلم‌های ابرقهرمانی که تقریباً هر ماه از راه می‌رسند خالی از لطف نیست.

 

۱۰. اسپیس جم: میراث جدید (Space Jam: A New Legacy)

لبران جیمز در دنباله فیلم کلاسیک «اسپیس جم» به «میراث جدید» پیوسته است. داستان فیلم در مورد یک هوش مصنوعی سرکش است که پسر جیمز را می رباید و با «باگز بانی» همکاری می‌کند تا برنده یک مسابقه بسکتبال شود. منتقدین از این فیلم لذت نبردند اما مخاطبین به آن امتیاز ۷۹ درصد «راتن تومیتوز» دادند. «میراث جدید» که چندین ارجاع پنهان به دیگر فیلم‌های محبوب می‌دهد، اگرچه کمتر هوشمندانه و بیش از حد فانتزی به نظر می‌رسد اما برای سرگرم شدن اعضای یک خانواده کافی است.

۹. بوگی (Boogie)

«بوگی» به کارگردانی «ادی هوانگ» و بازی «تیلو تاکاهاشی»، «تیلور پیج»، و «بشار جسکون» داستانی در مورد «آلفرد چین» ملقب به «بوگی» روایت می‌کند که تلاش می‌کند میان سنت های آسیای شرقی والدینش و عشق به بسکتبال و ان‌بی‌ای توازن ایجاد کند. این فیلم در گیشه فروش زیادی نداشت، و از مخاطبین نمره C+ «سینمااسکور» و از منتقدین امتیاز ۴۳ درصد «راتن تومیتوز» دریافت کرد اما همچنان ممکن است به سبب وجود مضامین نژادی با بعضی از دوست‌داران ژانر ورزشی ارتباط برقرار کند.

۸. دل قهرمانان (Heart Of Champions)

«مایکل شنان» ستاره فیلم «دل قهرمانان» است. این فیلم داستانی در مورد گروهی از دوستان و هم-تیمی‌ها در کالج آیوی لیگ سال ۱۹۹۹ روایت می‌کند که وقتی با روی کار آمدن یک عضو سابق ارتش به عنوان مربی جدید آن‌ها، زندگی‌شان دگرگون می‌شود. «دل قهرمانان» از «راتن تومیتوز» امتیاز ۸۸ درصد دریافت کرده و منتقدین از بازی شنان در نقش یک مربی رضایت کامل دارند.

۷. قهرمانان ملی (National Champions)

«قهرمانان ملی» به فراتر از میدان رقابت نگاه میکند. این فیلم درباره یک بازیکن کوارتربک است که چند ساعت قبل از بزرگ‌ترین بازی سال، اعتصاب بازیکنان را به راه می‌اندازد تا برای دریافت پاداش، برابری و احترام به دانشجویان ورزشکار مبارزه کند. «قهرمانان ملی» از «راتن تومیتوز» امتیاز ۶۲ درصد منتقدین و ۷۹ درصد مخاطبین دریافت کرده است.

۶. کبود (Bruised)

هالی بری برنده اسکار، کارگردان و بازیگر اصلی فیلم «کبود» نتفلیکس است. این فیلم داستانی روایت می‌کند در مورد مبارز سقوط کرده MMA که درون «قفس» به رستگاری می‌رسد و زمانی که پسری که در دوران نوزادی از دست داده به شکل غیرمنتظرهای دوباره وارد زندگی او میشود، شجاعت رویارویی با شیاطین خود را پیدا می‌کند. این درام مبارزات زنی را دنبال می‌کند که به بازگشت محتاج است. بری از مبارز خود شخصیتی دوست‌داشتنی می‌سازد و در نقش قهرمان سابقی که به دنبال بازپس‌گیری شکوه گذشته و زندگی‌اش است، نمایش ستایش‌برانگیزی ارائه می‌کند.

۵. قهرمان زاده (Born A Champion)

«قهرمان زاده» فیلم دیگری در مورد مبارزات MMA است که به این ورزش ادای احترام و ارادت می‌کند. «شان پاتریک فلانری» در این عنوان نقش تفنگدار سابق نیروی دریایی و یکی از اولین آمریکاییان دارنده کمربند مشکلی در جیو-جیتسو برزیلی را بازی کرده که خود را برای رویارویی دوباره با حریف سرختش آماده می‌کند. این فیلم از «راتن تومیتوز» امتیاز ۸۳ درصد دریافت کرده است. دیگر بازیگران فیلم «دنیس کوید» و «ادسون باربوزا» مبارز واقعی MMA بوده‌اند.

۴. ۱۲ یتیم توانا (12 Mighty Orphans)

«۱۲ یتیم توانا» داستانی واقعی و حال-خوب-کن بازگو می‌کند که فقط به دوستداران فوتبال اختصاص ندارد. این فیلم سرگذشت یک مربی متعهد فوتبال در یک دبیرستان را دنبال می‌کند که در دوران «افسردگی بزرگ» رهبر گروهی از ایتام بود. این فیلم از «راتن تومیتوز» امتیاز ۶۴ درصد منتقدین و ۹۵ درصد مخاطبین دریافت کرده است. لوک ویلسون، مارتین شین و وین نایت از جمله بازیگران فیلم بوده‌اند.

۳. اسب رؤیایی (Dream Horse)

«اسب رؤیایی» که بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده، درباره اتفاقاتی است که ممکن است با گرد هم آمدن ساکنین هر شهری روی دهد. این فیلم با بازی تونی کولت و دامیان لوئیس، تماشاگران را با خود همراه می‌کند و گروهی از مردم نظر می‌اندازد که رؤیاهای خود را تعقیب می‌کنند و در تلاشند زندگی‌شان را با تیری در تاریکی بهتر کنند. این گروه که از زندگی خود راضی نیستند، ریسک الهام‌بخشی انجام می‌دهند و هرگز شکست را نمی‌پذیرند، حتی زمانی که موفقیت از آن‌ها بسیار دور است.

۲. شاه ریچارد (King Richard)

کینگ ریچارد که یکی از نامزدهای اسکار بهترین فیلم با بازی «ویل اسمیت» بود، به این موضوع می‌پردازد که چگونه ونوس و سرنا ویلیامز فوقستارگان تنیس پس از مربیگری پدرشان به آن چیزی که امروز هستند تبدیل شدهاند. این فیلم که برای اسمیت اسکار بهترین بازیگر مرد را در شبی پرحاشیه به ارمغان آورد، از «راتن تومیتوز» امتیاز ۹۱ درصد منتقدین و ۹۸ درصد مخاطبین دریافت کرده است.

۱. آمریکایی دست‌کم‌گرفته‌شده (American Underdog)

«آمریکایی دست‌کم‌گرفته‌شده» داستان واقعی پسری اهل آیووا با رویاهای بزرگ را به تصویر می‌کشد  که ثابت می‌کند اگر کسی به اندازه کافی سخت کار کند، حتی دورترین آرزوها می‌توانند محقق شوند. داستان فیلم درباره کورت وارنر کوارتربک «تالار مشاهیر» است که از چیدن قفسههای سوپرمارکت به یک ستاره فوتبال آمریکایی تبدیل شد. این فیلم از «راتن تومیتوز» امتیاز ۷۵ درصد منتقدین و ۹۸ درصد مخاطبین دریافت کرده و «زکری لیوای» و «آنا پاکویین» در آن ایفای نقش کرده‌اند.

 

برای دانلود فیلم جدید خارجی به سایت سی نما مراجعه کنید.

 

Add a comment